Akce s dětmi

Podzimní výlet celé ZŠS - středa 10.10.2018

Cesta autobusem na Černou horu, občerstvení, hřiště, házení krikeťákem, balonem, utužování svalů na venkovní posilovně, hledání pokladu, zpívání při kytaře a běh zdatnějších jedinců lesem………

To vše bylo v jednom prima slunečném podzimním dnu!

Děkujeme všem, kteří vytvořili super atmosféru!

Za Team Zšs  A.Vrchotová.

Florbalový turnaj Bystré 10.10.2018

Stalo se již tradicí, že každoročně jezdíme na florbalový turnaj do Bystrého v rámci Týdne sociálních služeb ČR.  Jednak se nám tam líbí, pravidelně vozíme poháry, medaile a ceny, a  je o nás vždy výborně postaráno.

Průběh  turnaje:     

Začínáme s naším tradičním rivalem – Speciální školou Polička a jde nám to výborně. Pavel bezchybně chytá, Lukáš dobře brání a Erika (střelkyně, na kterou spoléháme) střílí 6 gólů, ostatní to skvěle doplňují  a my vítězíme 6:2.

Také druhé utkání ve skupině s DNZ Bystré se nám vydařilo, vítězíme celkem s problémů 7:4.

Třetí náš soupeř ZŠ Bystré je vždy velmi, velmi těžký. Díky výbornému výkonu všech držíme vyrovnaný průběh první poloviny utkání, za stavu 2:2 si dáváme nešťastný vlastní gól a celé se to sesype. Prohráváme 6:2.

Finále se ZŠ Bystré je pak jednoznačnou záležitostí, už se nám nedaří držet se soupeřem krok a prohráváme 0 :5.

Celkové zhodnocení:

Až na poslední utkání výborné sportovní výkony všech. Brankář Pavel Shejbal, obránci Vašek a Lukáš, v útoku se střídali Míša, Diego a naše střelkyně Erika.

Tedy úspěšná reprezentace školy, pochválím dobré chování našich žáků a přidám pro naše žáky i pochvalu od pana učitele našeho největšího soupeře – ZŠ Bystré. Erika náš nejlepší střelec – 11 branek!!!, další branky Míša 3, Diego 3. Konečné druhé místo si určitě zasloužíme a  doufejme, že za rok se nám v Bystrém bude opět dařit.

Zapsal: Mgr.Jan Janypka,ped. doprovod,trenér,ředitel školy      

     

Přežití Sněžka

Dne 17.9. - 19.9.2018 se uskutečnil  třídenní  pobyt  žáků a pedagogů v partnerské škole Trutnov. Cílem všech zúčastněných bylo dobytí nejvyššího vrcholu Krkonoš – Sněžky.

V pondělí   17.9.2018 jsme se všichni sešli ve škole v 8:00 hod. Zde jsme se seznámili s cílem a programem  19.  ročníku  „ Přežití  aneb  Společně přežijeme“ Po obědě jsme se vydali směrem k vlakovému nádraží.První zastávkou bylo město Choceň,  kde nás čekalo milé překvapení v podobě p.uč.Průchy. Ten nás zavedl do nedalekého parku a cukrárny. Posilněni dobrotami jsme odjížděli do Hradce Králové a poté do Trutnova.  K trutnovské škole jsme dojeli sice se zpožděním, ale i přesto jsme se stihli v klidu ubytovat, navečeřet, a posedět u limonády v nedaleké restauraci.

V úterý 18.9. 2018 jsme se po snídani seznámili s několika žáky a učiteli trutnovské školy,  kteří s námi šli na Sněžku. Společně jsme pak jeli autobusem (plným k prasknutí) na Pomezní boudy.                  

Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny. Začal,za slunného počasí, výstup na Sněžku (1603 m. n. m.). Jednou ze zastávek byla chata „Jelenka“(1260 m. n. m.), kde jsme posvačili, krátce si odpočinuli a natiskli razítka do předem připravených pamětních listů.Dobytí Sněžky se blížilo k cíli! Cestou jsme pozorovali měnící se krajinu, ale i změnu počasí.Těsně před vrcholem začal sílit vítr. I když některým ubývalo sil, tak statečně došli. Vrchol Sněžky zdolali všichni! Ze Sněžky jsme jeli přes Růžovou horu do Pece pod Sněžkou lanovkou. Odtud jsme měli  možnost  vidět,jaký kus cesty se nám podařilo ujít.

Po příjezdu do trutnovské školy si ještě někteří zahráli fotbal na tamním hřišti a po večeři se šlo na krátkou procházku. Po aktivně prožitém dnu se usínalo rychle.

Ve středu  19.9. 2018 se přiblížil konec  „Přežití“ Po snídani byl naplánován odjezd na cca 9:40 hod. V Trutnově byla zastávka s prohlídkou města a muzea.  Pak už jsme nasedli do vlaku a s několika přestupy dojeli v 15:19 hod.do Litomyšle.

Akce se vydařila, počasí přálo a ohlasy žáků byly jen kladné.Velké díky zaslouží organizátoři za pečlivou přípravu, žáci za disciplinovanost a ochotu pomoci druhým i za cenu vlastního pohodlí.

Zvláštní poděkování patří partnerské škole Trutnov, která nejenže poskytla žákům a pedagogům bezplatné zázemí v prostorách své školy, ale také společně s námi vystoupali na vrchol Sněžky.

Zapsala:  M. Gregorová

  

VÝLET  ZŠS  NEDOŠÍN   13.9.2018

Společná akce celé ZŠ Speciální se vydařila. Děti si užily společné cesty autobusem, MHD a zpáteční cesty vlakem. Majitel občerstvení nám nachystal zázemí na opékání, odměnou pro děti bylo krásné hřiště a možnost koupě malé dobroty. Společně jsme přivítali nový školní rok. Díky všem za prima dopoledne!

Zn.: Jak na začátku roku, tak celý školní rok! 

Vedoucí akce:  A. Vrchotová

Kontakt:

Speciální základní škola Litomyšl

9. května 1181

570 01 Litomyšl

 

tel. 461 612 365

e-mail: szs@szslit.cz

2. e-mail: szs.litomysl@gmail.com 

 

datová schránka: udewqui

Facebook: www.facebook.com/Speci%C3%A1ln%C3%AD-z%C3%A1kladn%C3%AD-%C5%A1kola-Litomy%C5%A1l-1198330980179118/

IČO: 708 38 275

č.účtu: 206094639/0600

 

Ředitel: Mgr. Jan Janypka reditel@szslit.cz

 

 

OBDRŽELI JSME PODPORU Z ESF A OPVK                   

NABÍZÍME DĚTEM PLNĚ DOTOVANÉ OVOCE V RÁMCI PROJEKTU OVOCE DO ŠKOL