Zájezd do Prahy

05.11.2009 09:33

 Výlet do Prahy

   V pátek 6. listopadu 2009 se v rámci projektu „Průsečíky evropských inspirací – otisky antiky v českých a moravských památkách UNESCO“, který organizoval Národní památkový ústav uskutečnil zájezd do Prahy. Naše škola byla oslovena díky dlouhodobé spolupráci s pracovníky Zámku Litomyšl. Žáci II. stupně a děti z výtvarného kroužku různými technikami malovali litomyšlský zámek a projektu se zúčastnili ve výtvarné kategorii. Na výlet odjelo 38 dětí a byly mezi nimi také tři vybrané dívky z výtvarného kroužku. Dopoledne jsme navštívili Pražský hrad - prošli jsme i Zlatou uličku a nahlédli do hladomorny Daliborka, kde byla zajímavá výstava mučících nástrojů. Nejzajímavějším zážitkem byla polední přehlídka Hradní stráže na Hradčanském nádvoří. Potom jsme pokračovali na Karlův most a Valdštejnské náměstí, kde probíhal odpolední program. Nejprve jsme dostali výborný oběd v restauraci Café Ledebour a potom nás všechny důkladně prohlídli v přijímací kanceláři Senátu ČR. Museli jsme nejprve odložit všechny kovové věci a potom projít přes detekční rám, který přesto u některých odhalily skryté věci(např. přezku pásku).

Následovala prohlídka Valdštejnské zahrady s citlivým prolínáním historie a současnosti. K návratu k autobusu jsme zvolili cestu po zámeckých schodech a mohli se naposledy pokochat krásami Pražského hradu, tentokrát již za večerního osvětlení. Celý den nás provázelo příjemné podzimní počasí a výlet se opravdu podařil. Projekt byl dokončen v sobotu, kdy byly naše obrázky vystaveny v  Konírně Nostického paláce. Naše výkresy se návštěvníkům velmi líbily a byly krásným doplňkem vystoupení žáků ze škol, které se na projektu podílely v dramatické oblasti.

   Velký dík patří především paní H.Slepičkové, která pro nás celou akci spoluorganizovala, prožila s námi celý program a také prezentovala naše výtvarná díla na výstavě.

 

Vypracoval: J.Štefl

(více informací v sekci Akce, které máme za sebou)

 

Kontakt:

Speciální základní škola Litomyšl

9. května 1181

570 01 Litomyšl

 

tel. 461 612 365

e-mail: szs@szslit.cz

2. e-mail: szs.litomysl@gmail.com 

 

datová schránka: udewqui

Facebook: www.facebook.com/Speci%C3%A1ln%C3%AD-z%C3%A1kladn%C3%AD-%C5%A1kola-Litomy%C5%A1l-1198330980179118/

IČO: 708 38 275

č.účtu: 206094639/0600

 

Ředitel: Mgr. Jan Janypka reditel@szslit.cz

 

 

OBDRŽELI JSME PODPORU Z ESF A OPVK                   

NABÍZÍME DĚTEM PLNĚ DOTOVANÉ OVOCE V RÁMCI PROJEKTU OVOCE DO ŠKOL

https://litomysl.charita.cz/jak-pomahame/dobrovolnicke-centrum-I/

https://litomysl.charita.cz/jak-pomahame/dobrovolnicke-centrum-I/specialni-zakladni-skola/