DOPRAVNÍ VÝCHOVA 

MINIPROJEKT

třídy 1. st. ZŠ + třídy ZŠS

Ve středu 11. 10. a v pátek 13. 10. 2023 vyrazily třídy 1. stupně a ZŠS, v rámci dopravní výchovy, na dopravní hřiště do Svitav. Na dopravním hřišti byly pro děti připraveny nejrůznější dopravní prostředky např.: kola, koloběžky nebo také šlapací káry. Děti se po příchodu seznámily s pravidly chování na dopravním hřišti, jízdě na silnici, dopravními značkami, … 

Po příjemně stráveném dopoledni jsme se rozloučili s panem správcem a vydali se na autobusové nádraží. Cestou jsme se zastavili v nedalekém obchůdku. Děti si zde mohly zakoupit něco sladkého na zub. Chvilku volného času před odjezdem autobusu zpět do Litomyšle, jsme pak strávili na malém hřišti nedaleko autobusového nádraží. Páteční skupina, cestou na autobusové nádraží, navštívila Park Jana Palacha. Někteří místo využili k odpočinku  na lavičkách nebo k procházce a ti, kteří měli ještě malinko sil, ke hře na venkovním dětském hřišti.

Dětem, paním učitelkám i asistentům pedagoga se výlet moc líbil. Počasí nám přálo na výbornou 1.

V Litomyšli 13. 10. 2023 Klára Dimitrovová                                                                                                                 

Mikuláš s andělskou i čertovskou družinou přišel i do naší školy. Děti obdaroval balíčky a čerti museli odejít s prázdnou, protože zjistili, že u nás máme samé hodné děti.

Celý komplex začíná rituálním během, cvičením s padákem, využíváme strukturovaný tělocvik s pomůckami, pak se dělíme do skupin podle toho, jak to našim žákům jde.

V úterý ráno jsme se setkali ve škole. Bylo nás celkem deset účastníků. Udělali jsme nutnou úpravu výstroje, abychom došli plánované 2 km. Přesunuli jsme se na autobusové nádraží. V obchodě jsme doplnili potravinové zásoby. Z cílové stanice Kozlov Hájovna jsme se vydali pěšky na Říhovu chatu. Tím začalo skutečné "Přežití". Roubenka stojí uprostřed...

Aneb co vše bylo v září...Napověděly nám piktogramy a předměty, které byly ukryty v čarovném sáčku. Zazpívali jsme si písničky, řekli rozpočítadla a co nás čeká v říjnu.

Zažili jsme jeden nádherný podzimní den v přírodě a vyzkoušeli jsme si rozdělávání ohně bez papíru.

Opět přišli klienti stacionáře Ruka pro život k nám do školy. Téma léto, dovolená, počasí v létě, vše protkané písničkami jsme ukončili cestováním po Pardubickém kraji.

První tradiční společná akce všech tří tříd ZŠS,cestování autobusem, vlakem zvládli i naši prvňáčci.

Pan Imrich s fenkou Audrey byli poprvé v naší škole. Žáci je znali z červnového pobytu v Přívratu. Proto to bylo milé, vřelé setkání. Zúčastnily se všechny třídy ZŠS.